вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone sztachety drewniane szybko się destruują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy wdzięk i cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie warto poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od poprawnego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz dekoracji płotów z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten model płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий